Owocna współpraca GOPS z fundacją Eco Textil

Kierownik GOPS w Gdowie wraz z zespołem pracowników

składa podziękowania

Fundacji Eco Textil

za owocną współpracę

 

 

 

Prawie wszyscy mieszkańcy Gminy Gdów znają metalowe pojemniki z logo Fundacji EcoTextil na odzież używaną, rozmieszczone na terenie naszej gminy. Wiele osób na pewno zastanawia się jakie są efekty oddawania odzieży do pojemników wydzierżawionych przez firmę Usługową – Krzysztof Stasina, 34-531 Murzasichle w ramach współpracy z Fundacją EcoTextil.

W środę 23 kwietnia br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie otrzymał odpowiedź na to pytanie w postaci czterech trójkołowych rowerków dla niepełnosprawnych dzieci. Rowerki zostały dostarczone przez Pana Krzysztofa Stasinę. Przekazanie, w którym uczestniczyli: kierownik GOPS wraz z pracownikami socjalnymi oraz rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi, dla których, te piękne prezenty w postaci rowerów, było wyrazem działań projektowych Fundacji EcoTextil, która dąży do obdarowania niepełnosprawnych dzieci rowerami.

Szczęściu i radości okazanej przez obdarowane dzieci, jak również ich najbliższych nie było końca.

Należy zaznaczyć, że wartość każdego rowera, to około 2 000,00 złotych.

Warto pamiętać, że oddając niepotrzebną odzież do pojemników opatrzonych logo Fundacji EcoTextil, możemy zrobić wiele dobrego. Zużyta odzież nie trafia wtedy na wysypiska śmieci, ale jest w 100% poddawana recyklingowi, bo właśnie, z przetwarzania tekstyliów, fundacja pozyskuje pieniądze na działalność charytatyną. Dzięki takim działaniom fundacja ma możliwość zapewnienia bardzo wymiernej pomocy dzieciom niepełnosprawnym, jak w przypadku otrzymanych przez gdows

 

Przewiń do góry