NOWE SZANSE – NOWY START

Projekt realizowany przez Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce i Firmę Szkoleniową MAESTRA.

 

 CEL PROJEKTU

  • Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowo-edukacyjna 150 osób młodych biernych zawodowo w wieku 15-29 lat, zamieszkujących Województwo Małopolskie, którzy nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET) poprzez zapewnienie indywidualnego i kompleksowego wsparcia w formie zaawansowanej diagnozy potrzeb, pośrednictwa pracy, szkoleń, potwierdzania kwalifikacji, staży.
  • Projekt realizowany jest w okresie 05.2016 – 31.10.2017. Projekt realizowany jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
  • Realizacja projektu przełoży się bezpośrednio na zwiększenie możliwości zatrudnienia uczestników projektu dzięki dostarczeniu  wiedzy, kompetencji, kwalifikacji i uzyskaniu doświadczenia zawodowego przez uczestników projektu.

 

UCZESTNICY

  • Kobiety i mężczyźni w wieku 15-29 lat, nie pracujący, nie uczący się i nie szkolący, zamieszkujący na terenie woj. małopolskiego. Do projektu przyjmowane będą osoby bierne zawodowo, tj. takie, które w danej chwili nie tworzą zasobów siły roboczej (tzn. nie pracują i nie są bezrobotne – nie są zarejestrowane w Urzędzie Pracy).
  • Osoby młode, które spełniają łącznie trzy warunki, czyli:

1 – nie pracują

2 – nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym, natomiast jak najbardziej mogą w trybie zaocznym lub wieczorowym)

3 – nie szkolą się  (tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy).

FORMY WSPARCIA

I. Ścieżka obowiązkowa dla wszystkich uczestników (150 osób):

  1. Doradztwo zawodowe: indywidualna identyfikacja potrzeb i diagnoza możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy. W ramach spotkań opracowanie indywidualnego planu działania.
  1. Pośrednictwo pracy, mające charakter ciągły, towarzyszące nieodłącznie każdej formie aktywizacji uczestnika projektu.

II. Wsparcie fakultatywne (do wyboru dla uczestnika w zależności od wyników diagnozy i predyspozycji osobistych).

W ramach wsparcia fakultatywnego są następujące formy:

  1. Pomoc trenera zatrudnienia wspieranego.
  2. Szkolenia zawodowe zakończone egzaminem i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego nabyte kwalifikacje oraz szkolenia zwiększające kompetencje.
  3. Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy (3 dni).
  4. Organizacja egzaminów potwierdzających posiadane kwalifikacje,
    np. egzaminy czeladnicze.
  5. Warsztaty umiejętności społecznych.
  6. Staże u pracodawców w wymiarze 6 miesięcy.

 

Uczestnicy projektu mają nieodpłatnie zapewnione odpowiednie warunki i materiały adekwatne do realizowanego wsparcia, w tym przede wszystkim:

  1. a) materiały szkoleniowe i wyżywienie podczas zajęć,
  2. b) możliwość uzyskania stypendium szkoleniowego za udział w szkoleniach oraz stypendium stażowego podczas odbywania stażu,
  3. c) dodatek aktywizacyjny dla 25 uczestników za znalezienie zatrudnienia,
  4. d)  zwrot kosztów dojazdu na szkolenia odbywające się poza miejscem zamieszkania uczestnika,
  5. e) badania lekarskie w chwili przyjmowania na staż,
  6. f) refundacja kosztów opieki nad osobą zależną (osoba starsza, dziecko uczestnika) podczas szkoleń i staży.

 

Zapraszamy do kontaktu:

  • Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce

Biuro projektu: ul. Limanowskiego 11, 32-020 Wieliczka

Tel.: 12 278 42 41, 725 559 733

Mail: cech.wieliczka@wp.pl

 

Przewiń do góry