„My Kobiety”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie zaprasza na spotkania dla kobiet.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkie panie, które chciałyby się spotykać w przyjaznej, pełnej akceptacji atmosferze i porozmawiać zarówno o swoich trudnościach jak i sposobach radzenia sobie z nimi, odkryć własne możliwości i zasoby. W ramach spotkań grupy panie będą mogły wzmacniać swoje poczucie własnej wartości, asertywność, doskonalić sztukę komunikacji, oraz udzielać sobie nawzajem wsparcia.

Będą spotykać się w kobiecym gronie i lepiej poznawać siebie, przyglądać się jak wyglądają ich relacje, rozumieć swoje potrzeby i oczekiwania oraz uczyć się o nich mówić. Uczestniczki spotkań będą przyglądać się wzorcom kobiecości jakie miały w dzieciństwie i jakie mają one znaczenie w ich dorosłym życiu.

Zapewne będzie to czas na śmiech i łzy ale przede wszystkim na poznawanie i akceptowanie siebie. Rozmowy w małej grupie dają szansę aby słuchając się i rozumiejąc dzielić się swoimi troskami i obawami, oraz pomysłami na ich rozwiązanie. Powstają nowe relacje, oparte na wzajemnej trosce i szacunku. Dowiadujemy się, jak inni radzą sobie z problemem, przyjmujemy i udzielamy sobie nawzajem użytecznych informacji, dzielimy się wiedzą i doświadczeniami, wzmacniamy motywację, dajemy sobie akceptację.

Tempo życia jest coraz szybsze, pracujemy coraz więcej i żyjemy z dala od najbliższych. Szukamy zewnętrznych bodźców wypełniających wewnętrzną pustkę takich jak: nadmierne jedzenie, kompulsywne zakupy, surfowanie w Internecie, alkohol.

Mamy także codzienne sprawy i problemy, z którymi rzadko zgłaszamy się po pomoc do profesjonalistów: psychoterapeuty, coacha, psychologa czy interwenta kryzysowego. Takie sięgnięcie po pomoc, zwłaszcza w polskich realiach, wiąże się z obawą przed stygmatyzacją „co ludzie sobie o mnie pomyślą”, lękiem przed oceną „ jestem słaba, bezradna”.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety która znajduje się na stronie Mój Gdów, na podstawie głosów Pań podejmiemy decyzje dotyczące wyboru tematów spotkań.

http://www.mojgdow.pl/w-gminnym-osrodku-pomocy-spolecznej-w-gdowie-powstaje-grupa-my-kobiety-wez-udzial-w-ankiecie/

Działa również telefon wsparcia dla kobiet:

Tel. 519 144 087

Pon. 15.00 – 17.00

Pt. 9.00 – 11.00

mykobiety@gops.gdow.pl

 

 

 

Przewiń do góry